info@morfoguzellikmerkezi.com  |  0324 613 79 08
Follow us :-

Lazer Epilasyon Yüz

yuz-lazeri

yuz-lazeri

LAZER EPİLASYON YÜZ SEANSLARI

Seans sayısı kişinin kıl yapısı, yoğunluğu ve uygulanan bölgeye göre değişiklikler göstermektedir. Vücut lazer epilasyonunda 4 ile 6 seans arası yeterli gelebilmekteyken yüz bölgesinde 5 ile 10 seans arasında değişebilmektedir. Bunun sebebi yüzdeki kıl ve hormonal yapının vücuttaki yapıya nazaran daha farklı olmasıdır.

NEDEN BİRDEN FAZLA SEANS GEREKİR ?

Vücutta bütün kökler aynı anda aktif halde olmazlar. Lazer ışığıda sadece anajen (aktif) aşamadaki kıl köklerini etkilemektedir. Dolayısıyla telojen (pasif) kökler, aktif hale geldiklerinde bu kıllarada da uygulama gerekmektedir.

LAZER EPİLASYON YÜZ DOĞRU SONUCA GÖTÜREN YOL 

Örneğin dudak üstünde çıkan tüy oranıyla çenede oluşan tüylerin fazı ve yoğunluğu aynı olmadığından Yüz lazer epilasyonunda kişinin cilt tipine, kıl yoğunluğuna ve diğer özelliklerine bakılarak doğru dozajlarda gerçek lazer epilasyon işlemi uygulanmalıdır.

LAZER EPİLASYON YÜZDE NE KADAR ETKİLİ ve YÜZE ZARARLARI NEDİR ?

Özensiz yapılacak yüz lazer epilasyonu uygulaması, kişiyi çözüme kavuşturmaktan ziyade daha büyük sorunlara sürükleyebilir. Daha da kötüsü tüylenme artış gösterebilir ve yıllarca hiçbir seanstan sonuç alınamayabilir. Bu sebeptendir ki işlem daha en başından hijyenik koşullarda ve uzman bireyler tarafından gerçekleştirilirse, işlem uygulanan kişi doğru ve gerçek lazer kullanımı ile uzun yıllar yüzünde memnuniyet ifadesi taşıyacaktır. Yüzde oluşacak yanık ve hijyen sorunları olur. Bunların önüne geçmek ve yüz bölgesinde lazer epilasyonun etkili olması için gerçek lazer epilasyon sistemlerini kullanan sağlık kuruluşlarına başvurulması önerilir. Bu konuda profesyonel kişi ve kurumlardan yardım alınmalıdır. Cilde değdirilmeden 2-3mm uzaktan lazer atışı atabilen sistemler cilt teması olmadığından karşılanılan olumsuz kopmlikasyonların önüne geçer ve hijyendir.